בית ספר סגול

קורס מנהיגות קשובה - שנה ג׳

ברוכים הבאים

קורס זה הוא השלב השלישי בתהליך פיתוח המנהיגות של חברי הצוותים הסגולים בבתי הספר. בקורס נעסוק בשאלה מהו ארגון קשוב ואיך זה בא לידי ביטוי במרחבים השונים בבית הספר. נחקור נושאים כגון: הערכה קשובה, מערכת קשובה, ניהול צוותים בגישה קשובה. נכיר את התפיסה של איסוף נתונים והקשבה פתוחה אליהם ככלי מיינדפולנסי המאפשר לארגון להתקדם אל עבר ערכיו, תוך הבנה של הצרכים והקשיים בשטח. נלמד ונתנסה בשיטות למידה מתוך “מודל שלושת החדרים”, ונעמיק בחדר הקהילתי וכיצד לטפח אותו בבית הספר. נלווה את בתי הספר וכל איש צוות כאדם, בהתפתחותם כמנהיגים סגולים הנושאים דגל החשוב להם ומשפיעים על המציאות. 

באתר זה תמצאו חומרים שונים של הקורס שהכנו עבורכם אשר יאפשרו לכם לתרגל, לחקור ולהעמיק בנושאים שמעניינים אתכם ורלוונטיים עבורכם. 

 תמצאו פה עזרים ותרגילים בהם תוכלו להשתמש בהעברת התכנים לצוותים שלכם, מאמרים רלוונטים להעשרה, סרטונים, וכלים רבים נוספים אשר יאפשרו לכם להעמיק את תהליך ההתפתחות האישי שלכם כמנהיגים סגולים.  הידע מחולק לפי נושאים ומיועד אך ורק למשתתפים.

אנו מאחלים לכם המשך מסע מרתק ומועיל – צוות תכנית בית ספר סגול

קראו עוד

לו״ז אירוח המפגשים בבתי הספר

כחלק מהתפיסה של למידה קהילתית, כל בית ספר יארח מפגש אחד לאורך השנה. במפגש הצוות ישתף באופן בלתי אמצעי את הקבוצה בעשייה הסגולה שלו, כמו גם באתגרים ובאופי הייחודי שהקשיבות מקבלת בחיבור עם תרבות בית הספר.

כלים ועזרים

מפת האיים

מודל הבצל

מודל נקודת בחירה

הקלטות תרגול - ערוץ YouTube

אוסף הקלטות של עמוס אבישר - הנחיות מדיטציה

הקלטות תרגול - קבצים מקוריים להורדה

אוסף הקלטות של עמוס אבישר - הנחיות מדיטציה​

העשרה בנושא המוח

מרכז הידע של מרכז סגול למוח ותודעה

בקישור זה תמצאו שלל חומרי העשרה בעברית (סרטונים, הרצאות מצולמות ופודקאסטים) בנושאים הקשורים למוח

רגע של השראה